Strona Główna

Blog

„Rewitalizacja linii kolejowej Zgorzelec - Bogatynia w celu włączenia Bogatyni do sieci regionalnego, wojewódzkiego transportu kolejowego”

„Rewitalizacja linii kolejowej Zgorzelec - Bogatynia w celu włączenia Bogatyni do sieci regionalnego, wojewódzkiego transportu kolejowego”

Tym razem popracujemy dla naszego stałego Partnera biznesowego – @Multiconsult Sp. z o.o., w ramach zadania pn.: „Rewitalizacja linii kolejowej Zgorzelec - Bogatynia w celu włączenia Bogatyni do sieci regionalnego, wojewódzkiego transportu kolejowego” realizowanego w ramach Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej – Kolej + do 2029 roku, zaprojektujemy urządzenia srk, m.in.:

  • zabezpieczenie odgałęzienia szlakowego na bocznice KWB Turów. Z uwagi na promień rozjazdu

konieczne będzie zastosowanie kontrolerów położenia iglic i utworzenie pomocniczego obwodu kontroli z sygnalizacją i włączeniem w zależności na stacji Turoszów. Tym samym, uniemożliwimy prowadzenie ruchu na odcinku Turoszów – Bogatynia w przypadku wykazania usterki na rozjeździe na odgałęzieniu szlakowym na bocznice;

  • półsamoczynną blokadę liniową po transmisji światłowodowej pomiędzy posterunkami Studniska a Lubań Śląski (stacja styczna).

Na stacji Lubań Śląski, wyposażonej w urządzenia elektromechaniczne suwakowe, wdrożymy obwody zlecenia obsługi blokady oraz zerowania szlakowego systemu  liczenia osi, dając możliwość obsługi urządzeń z Nastawni Wykonawczej za zgodą Nastawni Dysponującej;

  • uzależnienie przejazdu kat. B w istniejących urządzeniach komputerowych na stacji Zgorzelec, określając algorytm działania z uwzględnieniem wymaganych opóźnień wyświetlenia sygnałów zezwalających na poszczególnych semaforach dla przebiegów pociągowych przez przejazd;
  • powiążemy dwa nowe przejazdy kolejowo-drogowe kat. A na zasadzie elementu drogi przebiegu na stacji Jerzmanki i zgodnie z zaleceniem Biura Bezpieczeństwa zadbamy o natychmiastowe zwolnienie utwierdzenia obiektu po zjeździe ze strefy przejazdu.

Dzięki temu skrócimy czas zamknięcia rogatek minimalizując niedogodności dla prowadzenia ruchu drogowego na skrzyżowaniu.

Prawda, że to ciekawe zadanie? Wydawałoby się, że linia jednotorowa jest taka nudna. Nic z tych rzeczy! Będzie się działo!